ZOBACZ PEŁNĄ WERSJĘ NAGRANIA Z DNIA OTWARTEGO

Dzień Otwarty w minutach (skrót tematów):

0:00 – Wirtualny spacer po naszych budynkach

2:30 – Przywitanie: Dlaczego Placówki Fundacji Sternik-Kraków? – dr S. Kowal wiceprezes ds. edukacji

6:55 – Film o przedszkolu Źródło

10:03 – Wywiad z U. Zatorską – dyrektor Przedszkola Źródło

(…Jak kształtujemy charakter, nawyki, okresy sensytywne, dlaczego zaczynamy tak wcześnie, agenda-narzędzie komunikacji z rodzicami, jak wspieramy rodziców-tutoring)

17:00 – Film o SP Źródło

18:30 –Wywiad z M. Kowalską – dyrektor SP Źródło

(…Czy potrzebne są szkoły dla dziewcząt, co mogą zyskać dziewczynki w żeńskiej szkole, jak burzymy stereotypy o funkcjonowaniu, zainteresowaniach i predyspozycjach dziewczynek, więź tutora z uczennicą, dlaczego stawiamy na wychowanie, skąd nazwa Sternik)

26:58 – Film o SP Wierchy

28:13 – Wywiad z J. Janikiem – wicedyrektorem SP Wierchy

(…Specyfika funkcjonowania klasy samych chłopaków, ruch, proste komunikaty, efekty pracy – jak zmotywować chłopca, ważne – krótki horyzont czasowy, jasny cel, dress code nauczyciela i ucznia jako wyraz szacunku, nacisk na pozytywną motywację, zdrowa rywalizacja, tutoring z chłopcami, jak radzimy sobie z pracą zdalną)

37:55 – Filmik uczennic z 7 klasy o Szkole Źródło

42:05 – Wywiad z Marcinem Celejem – rodzicem uczniów SP Wierchy

(…Dlaczego warto mieć dzieci w Placówkach Fundacji Sternik-Kraków, tutoring, wspólnota rodziców, współpraca rodziców ze szkołą, Stowarzyszenie Rodziców)

48:58 – Film Stowarzyszenia Rodziców

52:09 – Wywiad z A. Haydukiewicz – dyrektor ds. rekrutacji i M. Janasem – dyrektorem ekonomicznym FSK

(…O rekrutacji do Placówek Fundacji Sternik-Kraków, ile kosztuje nauka w placówkach, elastyczne czesne – jak wspieramy rodziny, solidarność rodzin)

58:25 – Film o Przedszkolu Źródło

60:03 – Odpowiedzi na pytania internautów i pożegnanie