Strona główna

Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej

W listopadzie Orliki 2 wybrały się na wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od podróży tramwajem, w którym radościom nie było końca. Dzieci pamiętały o zasadach bezpieczeństwa w tramwaju oraz przechodzeniu przez jezdnię. Uczestniczyliśmy również w lekcji muzealnej dotyczącej świata dźwięku. Warsztaty przybliżyły nam pojecie dźwięku. Dowiedzieliśmy się, czym jest dźwięk, jak się rozchodzi i jak to się dzieje, że słyszymy. Wprawiliśmy w drgania różne przedmioty i spróbowaliśmy stworzyć figury Chladniego. W łatwy sposób wykonaliśmy instrumenty i zagraliśmy proste melodie bez znajomości nut. Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za pomoc i opiekę w trakcie trwania wycieczki oraz poświęcony nam czas.

Kalendarz

loader

Logowanie 

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas na adres

przedszkole.zrodlo@krakow.sternik.edu.pl

szkola.zrodlo@krakow.sternik.edu.pl

Kontakt

"Źródło" Przedszkole Fundacji Sternik-Kraków 

ul. Zygmuntowska 12a, 31-354 Kraków Azory

tel.: 12 265 01 68

 

Go to top