Szanowni Państwo,

Zachęcamy do składania wniosków, które można pobrać ze stron internetowych naszych placówek i przesyłania ich do nas. Będziemy kontaktować się z Państwem wg kolejności zgłoszeń.

Z poważaniem,

Agnieszka Haydukiewicz | Dyrektor ds. rekrutacji i administracji

Agnieszka.Haydukiewicz[at]krakow.sternik.edu.pl

Telefon komórkowy: 508 524 728

Rodzina, która chce zapisać dziecko do naszej placówki, składa wniosek i zostaje umówiona na rozmowę wstępną. Uczestniczą w niej  oboje rodzice oraz przedstawiciel placówki. Właściwie – w świetle założeń modelu edukacyjnego – lepiej byłoby mówić o zapisaniu do projektu rodziny.

Jeśli wszyscy zainteresowani uznają, że współpraca w ramach projektu jest możliwa, następuje spotkanie rodziną oraz z dyrektorem do spraw ekonomicznych. Ta rozmowa dotyczy podjęcia przez daną rodzinę materialnej współodpowiedzialności za rozwój placówki. Wymiar tego zobowiązania zostaje ustalony indywidualnie w zależności od możliwości rodziny.

Krok po kroku

Etap I – Złożenie wniosku

Podstawą do rozpoczęcia procesu przyjęcia dziecka do jednej z placówek Fundacji jest przesłanie wniosku. Jeden wniosek dotyczy tylko jednego dziecka. W przypadku, gdy Rodzice starają się o przyjęcie do placówek większej ilości dzieci, należy przesłać odpowiednią ilość wniosków.

Etap II – Rozmowa z przedstawicielem placówki

Po otrzymaniu wniosku/wniosków, przedstawiciel placówki umawia z Rodziną termin spotkania wstępnego.
W spotkaniu uczestniczą oboje rodzice.

Etap III – Spotkanie z rodziną

Po spotkaniu z przedstawicielem placówki rodzina spotyka się z jedną z rodzin, której dzieci są już w projekcie. Spotkanie ma na celu przekazanie informacji od rodziców, których dzieci już uczą się w placówkach STERNIKA.

Etap IV – Rozmowa z dyrektorem ekonomicznym

Jeśli wszyscy zainteresowani uznają, że współpraca w ramach projektu jest możliwa, rodzina jest umawiana na spotkanie z dyrektorem do spraw ekonomicznych. Spotkanie dotyczy podjęcia przez daną rodzinę materialnej współodpowiedzialności za rozwój placówki (placówek), do której będzie uczęszczało ich dziecko (dzieci). Wymiar zobowiązania zostaje ustalony indywidualnie w zależności od finansowych możliwości rodziny.

Etap V – Podpisanie dokumentów

Proces przyjęcia dziecka (dzieci), a de facto przyjęcia rodziny do placówki,  kończy się wraz z dopełnieniem wszelkich formalności pomiędzy rodziną a Fundacją oraz pomiędzy rodziną a placówką (placówkami).

Jak rozpocząć etap I?

Należy wypełnić i przesłać (np. e-mailem) wniosek, który znajduje się poniżej, wskazując dziecko i placówkę, do której ma uczęszczać. Jeżeli wniosek dotyczy dwojga i więcej dzieci i będą one uczęszczać do wielu placówek, wnioski należy wypełnić dla każdego dziecka
i wysłać na jeden z poniższych adresów e-mail lub skontaktować się z dyrektorem ds. rekrutacji i administracji, panią Agnieszką Haydukiewicz – tel. 508 524 728, agnieszka.haydukiewicz[at]krakow.sternik.edu.pl

Przedszkole „Źródło” przedszkole.zrodlo[at]krakow.sternik.edu.pl